Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Výstava myslivosti, rybářství a včelařství

8. 4. 2016 - 10. 4. 2016

3. ročník celostátní prodejní výstavy

Hlavním lákadlem pro myslivce bude jistě chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v okrese Kroměříž v roce 2015. Návštěvníci zhlédnou stovky trofejí srnčí, dančí, mufloní a jelení zvěře. Výstava bude doplněna také o obrazy s mysliveckou tématikou, fotografie, prodej knih. I letos budete moci obdivovat expozici trofejí exotických zvířat. Velkým lákadlem bude vystavená trofej největšího uloveného losa na světě. Také rybáři nepřijdou zkrátka. I pro ně bude připravena velká expozice trofejí ryb. Můžete se těšit například na ryby ulovené v Mongolsku. Dále včelařská expozice, ochutnávka medu a výstava včelařských potřeb.

Samozřejmostí každé výstavy pořádané na výstavišti Floria v Kroměříži je bohatý doprovodný program. V tomto případě návštěvníci můžou zhlédnout práci uměleckých sochařů nebo show s pilami. Součástí výstavy je také jarní svod psů loveckých plemen, který se uskuteční v sobotu od 9 hodin. Na něj naváže ukázka loveckých plemen obohacená o odborný výklad využití jednotlivých plemen v lovecké praxi. Ukázky loveckých plemen budou také v neděli a to od 10 do 12 hodin. Nejen děti si můžou vyzkoušet laserovou střelnici nebo střelbu z luku na 3D modely zvířat. Sokolníci zde představí své svěřence, se kterými se ti odvážní mohou vyfotit. Celkovou atmosféru budou dotvářet trubači. O hudební produkci se v sobotu od 13 hodin postará Michal Tučný Revival Band spolu se Železným Zekonem. V neděli ve 13 hodin vystoupí Jožka Šmukař se svou cimbálkou a rozesměje Vás Milan Pitkin.

Jak již bylo uvedeno, výstava je prodejní. Každý si tedy může doplnit svou výbavu do lesa, k vodě anebo na zahradu.

Patříte-li mezi milovníky dobrého jídla, přijďte ochutnat zvěřinové a rybí speciality. Pro příznivce pěnivého moku bude připraven pivní speciál Zelený Hubert.

Po celou dobu výstavy bude možné vidět pracovat mezinárodní tým sochařů, kteří prostředníctvím svojí vlastní specifické techniky vytvoří před očima návštevníků umělecká díla. Toto je jedinečná šance vidět při práci vynikající sochaře z Čech, Polska a Slovenska. Čechy zastupují Boris Jirků, Igor Kitzberger se synem, Polsko zastupuje Marcin Rzasa, Slovensko reprezentuje  Juraj Čutek a Ondrej 4. Zimka.  Mezinárodní sochařské sympózium se uskuteční za spolupráce Kysuckej galérie v Oščadnici.
V neděli ve 14 hodin navíc proběhne vernisáž vyrobených soch.Odborné přednášky v sobotu i neděli od 11 hodin
ing. Karel Dušek, CSc. - Léčivé rostliny jako významný zdroj včelí pastvy

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka.

Základní informace

OTEVÍRACÍ DOBA9:00 - 17:00
Základní vstupné - dospělí90,- Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let)200,- Kč
Slevy: SLEVY SE NESČÍTAJÍnutné doložit slevový průkaz
Děti do 10 letzdarma
Děti 10 - 15 let70,- Kč
Důchodci nad 65 let70,- Kč
Držitelé ZTP70,- Kč
Držitelé ZTP/Pzdarma
Členové mysliveckých, rybářských a včelařských svazů70,- Kč
Hromadné vstupné pro školy (nutný jmenný seznam žáků)20,- Kč/osoba

Partneři