Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Výstava FLORIA PODZIM - BONSAI

27. 9. 2018 - 30. 9. 2018

Jedinečnou přehlídku bonsají nevyčíslitelné hodnoty nabídne kroměřížská výstava Floria Podzim – Bonsaj

► bonsajová výstava světových parametrů

► ukázka aranžování ikebany a tvarování bonsají

► prodejní sortiment pro dům i zahradu pro všechny zahradníky

► unikátní expozice pokojových rostlin, kaktusů a sukulentů

► vystoupí František Nedvěd či Vladimír Hron

Od 27. do 30. září proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Výstava bude průřezem bonsajové tvorby posledních 20 let a ponese motto „Proměny v čase“.

Jedinečnou sbírku bude reprezentovat 60 bonsají původem z Číny, Japonska, Koreje i Evropy nejrůznějších druhů, stáří, velikostí a stylů. V takovém rozsahu a kvalitě se ještě bonsaje v České republice na jedné akci nevystavovaly. Expozici, která zabere celý pavilon B, vytvoří přední znalci ze společnosti Bonsaj museum Isabelia v rámci oslavy životního jubilea jednoho z největších odborníků na bonsaje Josefa Valucha,“ říká manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Sbírka bonsají oceněných na největších evropských výstavách

Součástí bude i ukázka stromů z projektu Pinus Line – 100 borovic. Tato unikátní kolekce rostlin z celé Evropy, na jejímž vzniku se podílejí významní evropští i světoví demonstrátoři, vyjadřuje krásu a rozmanitost této dřeviny. Vystavené rostliny doplní ukázky originálních ručně vyráběných bonsajových misek z Asie i od tuzemských dodavatelů, zahradních artefaktů, sbírka kamenů suiseki, unikátní knihy a dokumenty, které jsou rovněž nedílnou součástí bonsajového umění.

Jednoduchá výstavní linie dává vyniknout bonsajím v celé jejich kráse. Harmonii zážitku umocní středová zóna s ozdobnými kamennými prvky a hudební produkce s japonskou a čínskou relaxační hudbou. Zájemce o vizuální tvorbu pak určitě potěší filmová smyčka s ukázkami tvorby bonsajových mistrů a množstvím fotografií z cest za bonsajemi.

Po celou dobu trvání výstavy bude možné zakoupit rostliny, misky i odbornou literaturu, návštěvníci budou mít možnost shlédnout ukázky tvarování bonsají a umění Ikebany, které budou předvádět přední aranžéři Jarmila a Petra Pejpalovy, Michael Tran z Německa a Luboš Doval s Michael Zbončákem ze Slovenska. Pro zájemce zajistíme na základě předběžné objednávky i komentovanou prohlídku.

Záštitu nad výstavou převzala Česko-japonská společnost, Zlínský kraj a Česká bonsajová asociace.

Expozice pokojových rostlin a tradiční zahradní sortiment

Neobyčejná výstava nabídne nejen krásné bonsaje a kameny suiseki, ale i klasický prodejní sortiment pro dům a zahradu. Návštěvníci zde pořídí okrasné cibuloviny, okrasné dřeviny, ovocné stromy nebo chryzantémy. Součástí výstavy bude již tradičně i expozice drobného zvířectva a okrasného ptactva.

V pavilonu A vznikne unikátní expozice desítek druhů pokojových rostlin, kaktusů a sukulentů. Příchozí zde mohou rostliny nejen obdivovat, ale samozřejmě i zakoupit. Při veřejných přednáškách se například dozví, jak správně o rostliny pečovat a každý dotaz zodpoví speciální květinová poradna.

V rámci doprovodného programu vystoupí František Nedvěd, Vladimír Hron nebo dechová hudba Hanačka z Břestu. Pro malé zahradníky bude otevřen unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž, který nabízí desítky venkovních i vnitřních atrakcí.

----------------------------------------------------

Hudební program:

čtvrtek 27. 9. / Hanačka z Břestu / 11:00 – 14:00

pátek 28. 9. / Vladimír Hron / 11:00 – 11:45 a 12:00 – 12:45

                     / Dale B Williams / 13:00 – 14:00

sobota 29. 9. / Jaroslav Dolník – 11:00 – 13:00

                       / František Nedvěd – 13:00 – 14:00

neděle 30. 9. / Divousy / 11:00 – 14:00

----------------------------------------------------

Doprovodný program výstavy bonsají:

Čtvrtek 27. 9. / komentovaná prohlídka bonsají / 10:00 a 12:00

                        / ukázka aranžování ikebany / 11:00 - 13:00

Pátek 28. 9.     / komentovaná prohlídka bonsají / 10:00 a 12:00

                        / ukázka aranžování ikebany / 11:00 - 13:00

Sobota 29. 9. / komentovaná prohlídka bonsají / 10:00 a 12:00

                        / ukázka tvarování bonsají / 10:00 až 17:00

Neděle 30. 9. / komentovaná prohlídka bonsají / 10:00 a 12:00

----------------------------------------------------

Hromadné zájezdy: Pro zájezdy (nad 20 osob) ohlášené předem je připraveno jednotné zlevněné vstupné 80,- Kč/osoba. Zájezdy, prosím, hlaste do 17. 9. 2018 na email majdova@vystavistefloria.cz. Poté obdržíte fakturu, po jejímž zaplacení Vám budou odeslány vstupenky.

Vlakem na výstavu: Partnerem výstavy Floria Podzim se staly České dráhy. Společně jsme pro návštěvníky připravili zvýhodněné vstupné. Akce má název: „S platnou jízdenkou ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž k zakoupené základní vstupence druhá zdarma

----------------------------------------------------

Výstava Floria Podzim - Bonsaj 2018

Kdy: 27. až 30. září 2018, otevírací doba každý den od 9:00 do 17:00

Kde: Výstaviště Kroměříž (K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž)

Ceny vstupného: základní vstupné 100 Kč/osoba, rodinné a další zvýhodněné vstupné včetně kompletního ceníku naleznete na www.vystavistefloria.cz

Výstaviště Floria Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků. Areál o velikosti čtyř hektarů obsahuje dva výstavní pavilony, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest jedinečných tematických zahrad a unikátní Dětský a sportovní svět. Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto a Floria Podzim, které mají tradici již více než 40 let. 

Základní informace

Otevírací doba (27. - 30.9.2018) 9:00 - 17:00
vstupné - dospělí100,- Kč
rodina (2 dospělí + 2 děti)250,- Kč
děti do 6 letzdarma
děti 6 až 15 let40,- Kč
důchodci nad 65 let 80,- Kč
držitelé ZTP 80,- Kč
držitelé ZTP/P zdarma
členové ČZS 80,- Kč
parkovné - osobní automobil 50,- Kč
parkovné - autobus, mikrobus 150,- Kč