Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Floria PODZIM 2013

Floria PODZIM 2013

10. 10. 2013 - 13. 10. 2013

5.ročník tradičních celostátních prodejních zahradních výstav Floria. Specialitou Floria PODZIM 2013 je výstava "Floria BONSAI". Výstava ovoce Českého zahrádkářského svazu a výstava drobného domácího zvířectva.

Po velkém úspěchu loňského premiérového ročníku je pro vás v Kroměříži v rámci výstavy Floria Podzim 2013 připravena i letos exklusivní přehlídka špičkových bonsají. Ty bude stejně jako v loňském roce prezentovat Bonsai centrum a museum Isabelia ze Starého Města u Uherského Hradiště, které patří mezi největší firmy s tímto zaměřením ve východní a střední Evropě.

Určitou část toho, co je k vidění v Bonsai centru a muzeu Isabelia, nabízíme všem, kteří mají rádi bonsaje, suiseki, popř. i japonské zahrady, také v rámci 2. ročníku výstavy Floria Bonsai v Kroměříži. Na této ojedinělé přehlídce bude vystaveno cca 70 bonsají špičkové kvality a vysoké pěstitelské úrovně, jejichž průměrné stáří se pohybuje mezi 100 – 150 lety. A nejstaršímu stromu je úctyhodných 200 let. Všechny exponáty pocházejí z dílen a zahrad japonských bonsajových mistrů, kteří žijí a pracují na ostrově Hokaidó.

Samotná expozice je v rámci výstavního prostoru rozdělena na tři části. V prvé budou moci návštěvníci obdivovat bonsaje vytvořené z jamadori (výchozí rostlinný materiál určený pro další tvarování vykopaný ve volné přírodě). Druhý sál nabídne pohled do malé, v japonském duchu vytvořené zahrady, v níž nechybí ani tradiční brána Torri a prostor pro tvarování a úpravu bonsají. Třetí část pak v klasických aranžmá ukáže další jehličnaté a listnaté bonsaje, které patří k tomu nejlepšímu, co sbírka Bonsai centra a musea Isabelia v sobě obsahuje.

Po celou dobu výstavy bude pro zájemce připravena také poradenská služba a prodejní zázemí, v němž si návštěvníci mohou zakoupit nejen malé bytové bonsaje „jen tak pro radost“, ale i hodnotnější stromy v různých stádiích rozpracovanosti. A zajímavým zpestřením bude jistě i zhruba dvacetiminutový film promítaný v pravidelných časových intervalech, který diváky seznámí s nejrůznějšími možnostmi a technikami tvarování bonsají.

Výstavu bonsají doplní samozřejmě i přehlídka exponátů suiseki ze sbírek BC Isabelia a správnou atmosféru navodí jistě také reprodukovaná hudba Doc. Vlastislava Matouška Ph.D., hráče na japonskou flétnu šakuhači...

2. Floria Bonsai, kterou si na kroměřížské výstaviště můžete přijít prohlédnout od čtvrtka 10. října do neděle 13. října je kromě unikátních bonsají zajímavá i tím, že ji majitel Bonsai centra a musea Isabelia Josef Valuch pojal jako prezentaci své „bonsajé práce“ v době, kdy dovršil 55 let svého života. A věřte, že je čím se pochlubit…

Základní informace

OTEVÍRACÍ DOBA9.00 - 17.00 hod.
Základní vstupné - dospělí80,- Kč
Slevy: SLEVY SE NESČÍTAJÍnutné doložit slevový průkaz
Děti do 10 letzdarma
Děti 10 - 15 let60,- Kč
Důchodci nad 65 let60,- Kč
Držitelé ZTP60,- Kč
Držitelé ZTP/Pzdarma
Členové ČZS a ČSCH60,- Kč
Hromadné vstupné pro školy (nutný jmenný seznam žáků)10,- Kč / osoba
Parkovné - osobní vozidlo30,- Kč / den
Parkovné - autobus, mikrobus150,- Kč / den