Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Floria PODZIM 2012

4. 10. 2012 - 7. 10. 2012

JIŽ V KROMĚŘÍŽI!!!
4. ročník celostátních výstav Floria
3. ročník výstavy Králík Moravy
1. ročník výstavy FLORIA BONSAJ
Výstava čarověníků, jiřin a lilií
Drobná hospodářská zvířata

            

Nové VÝSTAVIŠTĚ FLORIA KROMĚŘÍŽ otevírá své brány nejen pro milovníky výstav FLORIA

Ve dnech 4. – 7. 10. 2012 zahajuje prodejní výstavou Floria PODZIM 2012, známou z Věžek u Kroměříže. Jde o 4. ročník podzimní celostátní prodejní zahradní výstavy, která se již bude pravidelně konat na novém Výstavišti Floria v Kroměříži. Výstava se koná třikrát do roka (JARO, LÉTO, PODZIM), má více než třicetiletou tradici a je oblíbenou akcí návštěvníků z celé republiky.

V nových komfortních prostorách se představí kolem osmdesáti vystavovatelů a prodejců se sazenicemi, stromky, cibulovinami, kaktusy, skleníky, pergolami, zahradnickými potřebami, zahradním nábytkem a s mnoha dalšími potřebami pro dům a zahradu.

Bonusem výstavy je 1. výstava bonsají Floria BONSAJ, určená pro všechny milovníky těchto „malých velkých“ stromků a keřů. Na ploše 600 m2 uvidí návštěvníci na 170 ks bonsají různých stylů, v různých formách propracovanosti. Výstavu pořádáme ve spolupráci s Josefem Valuchem z Bonsai centra ISABELIA ze Starého Města u Uherského HradištěJejí součástí bude poradenství, přednášky, ukázky tvarování a také prodej venkovních i vnitřních bonsají. 

Další zajímavostí je expozice čarověníků, speciálního shluku větví, vyrůstajících na stromech či keřích bez obvyklé pravidelnosti a zákonitosti. Zajímavostí je, že v České republice je mnoho sběratelů, ale i jejich pěstitelů. Výstava s přednáškami bude na 100 m2ve spolupráci s
Ing. Miroslavem Kostelníčkem ze  Zahradnictví Jalubí .

O ovocných stromkách – peckovinách bude přednášet pan Zahradník z Ovocné školky Litenčice na témata:

Výsadba ovocných stromků a růží, tvary výpěstů

Výživa a hnojení ovocných stromů

Zazimování ovocných stromků a růží

Výstavu jiřin na cca 20 m2 připravila firma Lukon Glads s Jaroslavem Koníčkem.

Lákadlem výstavy jsou rovněž stánky řemeslníků, jejich keramické výrobky, zahradní dekorace, výrobky z kůže, ale i oblíbené pochoutky – trdelníky, burčák, pekařské výrobky.

Na své si přijdou i děti na výstavce zvířátek, uvidí kachny, husy, králíky, slepice, okrasné ptactvo a holuby.

Představí se kroměřížské školy, a to Vyšší odborná škola mlékárenská s výrobou sýrů, Střední odborná škola veterinární a Střední odborná škola KORYNA s ukázkami dřevovýroby.

V rámci doprovodného programu se Výstavištěm se též rozezní tóny hudby, které umocní zážitky z krásných podzimních zahrad a uklidní duši i tělo, unavené nákupy. Pro pátek, sobotu i neděli jsme pro vás pozvali 3 kapely, připravené zpříjemnit vám pobyt na Výstavišti a poskytnout možnost zazpívat si společně s nimi.

V pátek 5. 10. 2012 od 14 do 17 hodin vystoupí hanácká dechová hudba HULÍŇANÉ, jejíž datum vzniku spadá do roku 1996. Jejich cílem je rozdávat radost a dobrou náladu všem svým posluchačům. Daří se jim to nejen na českých pódiích, ale i na koncertech v zahraničí.

V sobotu 6. 10. 2012 se od 14 do 17 hodin představí dechová kapela ZDOUNEČANKA, která má velice bohatou minulost.  Ovšem i v současnosti je schopná přizpůsobit se požadavkům doby a navázat na své skvělé jméno. Na každém svém vystoupení dokazuje, že patří ke špičkovým moravským dechovým souborům.

V neděli 7. 10. 2012, opět od 14 do 17 hodin, zahraje kapela Bonbon Jazz Brno, pod vedením Rudolfa Hájka.  Jazz sice vznikl již v 19. století v New Orleans, ale je stále mladý a aktuální i v dnešní době, proto věříme, že si ho náležitě vychutnáte.

Vstup se psy na výstavu je možný.

Těšíme se na vás