Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Floria DĚTEM

5. 5. 2012 - 6. 5. 2012

Hrajeme si v Kroměříži

Výstaviště Floria přivítalo po oba slunečné dny tohoto víkendu první návštěvníky, kterými byly především natěšené děti a jejich zvědaví rodiče. Přišlo jich více než 7000. Děti očekávaly zábavu, hry a soutěže, které byly pro ně připraveny na akci Floria dětem a dospělí se těšili na prohlídku nového výstaviště.

Areál výstaviště nabídl rozkvetlé zahrady s odpočinkovými kouty, rozsáhlé haly i venkovní výstavní prostory, komfortní zázemí. Na Výstavišti nechyběla nově otevřená restaurace, k dispozici byly stánky s občerstvením a především spousta zábavy pro děti i dospělé.

Kromě skákacího hradu, deskových her, střelby lukem, trampolín, jízd na speciálních koloběžkách a spousty dalších zábavných aktivit si všichni mohli vyzkoušet i ty méně obvyklé. Skákací „sedmimílové“ boty, soutěž v hodu vlastnoručně vyrobených vlašťovek, jízdu na kolečkových bruslích, kde se představila na exhibičním freestyle vystoupení i mistryně Evropy vynikající Lenka Buchcárová. Přihlížející doslova strhlo její taneční vystoupení i slalom na bruslích a nadšeně vítali možnost něco se přiučit nebo si ježdění na kolečkových bruslích třeba poprvé vyzkoušet. Vzhledem k obrovskému zájmu se vedení výstaviště rozhodlo zorganizovat víkendovou in line školu, která bude probíhat v červnu.

Davy dětí nadšeně zpívaly a tančily s „jejich“ Míšou Růžičkovou, soutěžily a bavily se. Divadlo Kača a Kača rozesmálo všechny diváky na open air představení. Dospělí se nechali unést dětským nadšením, a tak bylo vidět i mnohé  tančící „dříve narozené“ na tanečních podložkách, rodiče s lukem i na koloběžkách. Malování na obličej i tetování nástřikem využily davy a  po výstavišti se tak pohybovala spousta kočiček, motýlků i kytiček.

Víkend se povedl nad očekávání, podobné akce budou výstavištěm pořádány i nadále. Akce je současně příkladem, jak lze spojit zábavu s dobročinností. Finanční výtěžek 2000 Kč z dobrovolného poplatku za tanec na podložkách věnuje Výstaviště Floria kroměřížskému Občanskému sdružení Korálky  na podporu dopravy postižených dětí do školy i na volnočasové aktivity.