Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Výstavba areálu

Cíle výstavby Výstaviště Floria v Kroměříži?

  • Postavit v České republice originální výstaviště spojené s vlastními zahradami, doplňujícími charakter dominant města Kroměříže - Květné a Podzámecké zahrady.
  • Vytvořit moderní a komplexní zázemí pro vystavovatele i pro návštěvníky.
  • Eliminovat vliv nepřízně počasí v době výstav – výstavní plochy zastřešené, včetně spojovacího koridoru, který umožní projít expozice suchou nohou i za deště.
  • Pořádat další výstavy a akce, včetně akcí pro seniory a rodiny s dětmi a zájmové skupiny.
  • Navázat na výstavní tradici hospodářských zvířat a podpořit zemědělce v regionu.

Investice a stavba nového výstaviště?

Výstavba výstaviště Floria v Kroměříži, včetně vybudování zahrad, trvala pouze rok. Výstavba areálu byla zahájena v květnu roku 2011, za rok byla dokončena a koncem května 2012 byla stavba zkolaudována. Stavba si včetně vybavení a parkových úprav vyžádala investici v celkové výši přesahující 100 milionů korun. Investorem stavby je dlouholetý vlastník a provozovatel výstav Floria, společnost TEXTIL INVEST, s.r.o., která v roce 2007 koupila zbytky zkrachovalého výstaviště ve Věžkách a s nemalými investicemi nejdříve zajistila pokračování tradice výstav Floria a následně je dokonce rozšířila o podzimní výstavy, výstavy drobného domácího zvířectva a výstavy řezaných květin.

Malebný a dlouho užívaný areál ve Věžkách sloužil věrně, jak vystavovatelům – prodejcům, tak návštěvníkům, ale limity jeho využití, dané umístění výstavních prostory v centru obce, čím dál více nesplňovaly požadavky návštěvníků zejména při nepříznivém počasí. Proto došlo k rozhodnutí vybudovat nové moderní výstaviště, které negativa a omezení ze starého výstaviště eliminují. 

Výstavbu Výstaviště Floria v Kroměříži podpořil Zlínský kraj dotací z peněz z Evropské unie přerozdělované přes ROP Střední Morava. Společná TEXTIL INVEST, s.r.o. jako hlavní investor investoval jak do stavby, tak do komplexního vybaví výstaviště. Díky tomu ve spolupráci TEXTIL INVESTU, s.r.o. a Zlínského kraje byl v Kroměříži vybudován moderní výstavní areál, na kterém první výstava proběhne již na podzimu 2012.

Provoz výstaviště již byl zahájen v květnu dvoudenní akcí Floria dětem – „Hrajeme si v Kroměříži“ a dvoudenní akcí v červnu Floria – „Vítání prázdnin“,  na kterou 4.října naváže samotná výstava Floria PODZIM 2012, rozšířená o Evropskou výstavu bonsaií Floria BONSAI další akce.

Proč jsme rozhodli vybudovat nové výstaviště právě v Kroměříži?

Město Kroměříž bylo v minulosti známým „výstavním centrem“. Bylo známé zejména hospodářskými, zemědělskými a průmyslovými výstavami, které se zde konaly již od roku 1858. Některá čísla z minulosti jsou velmi zajímavá, např. v roce 1872 se hospodářské a průmyslové výstavy v Květné zahradě zúčastnilo na 517 vystavovatelů, což je i na dnešní dobu úctyhodné číslo.
Nové Výstaviště Floria chce navázat na zmíněnou tradici a nabídne nejen tradiční místní zemědělské a průmyslové výrobky, ale rovněž další výstavy se zajímavými a vyhledávanými tématy.

Časosběrný snímek výstavby areálu