Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Informace pro vystavovatele

Vítáme vás na webových stránkách nového Výstaviště Floria Kroměříž a zveme vás na připravované výstavy a akce, o kterých vás bude web výstaviště pravidelně informovat.

Důvod výstavby nového výstaviště?

Hlavním důvodem, proč se dlouholetý vlastník a organizátor výstav Floria, společnost VÝSTAVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ, s.r.o., rozhodl pro stavbu nového Výstaviště Floria v Kroměříži, bylo zajistit nejen pokračování, ale především rozvoj tradice výstav Floria a současně

  • pozvednout jejich úroveň a rozšířit návštěvníkům nabídku
  • pořádat odborné konzultace, prezentace a poskytovat poradenství během výstav
  • doplnit výstavy o doprovodné akce pro volný čas a zábavu.

Druhým důvodem, proč se postavilo nové Výstaviště Floria, byl záměr vybudovat na Moravě a zejména ve Zlínském kraji výstavní areál, kde bude možné na národní a později i na mezinárodní úrovni pořádat další výstavy, odborné konference a kulturní akce.

Třetím důvodem byl záměr pořádat na Výstavišti Floria Kroměříž zemědělské výstavy zaměřené na hospodářské zvířata a zemědělskou techniku a obnovit historickou tradici těchto výstav v Kroměříži. Jedná se o významný počin, který navazuje na dlouholetou tradici zemědělských výstav v Kroměříži z poloviny 19. století.

Co je na novém Výstavišti Floria zajímavé?

V současné době má již výstaviště svou konečnou podobu. Finišuje úprava příjezdové komunikace, kterou financuje TEXTIL INVEST, s.r.o., ačkoliv jde o majetek města. Z důvodu zájmu cestovních kanceláří se staví rovněž samostatné parkoviště pro autobusy. Vše pro pohodlí a komfort  vystavovatelů i návštěvníků. Výstaviště nabízí vnitřní výstavní prostory ve 2 krytých halách (1 000 a 600 m2) a více než 20 000 m2 krytých venkovních výstavních ploch pod přístřešky. Celý areál je možné projít suchou nohou i za nepříznivého počasí. Samozřejmostí je komplexní výstavní zázemí včetně restaurace, ozvučení, ostrahy, internetu, zázemí pro vystavovatele a prostorů pro doprovodný program. Areál nabízí pevné venkovní unifikované výstavní stánky ve 2 variantách a prázdné výstavní plochy pro stánky vystavovatelů.
Chloubou výstaviště jsou stylově odlišné okrasné zahrady - japonská, sortimentální, provensálská, stepní, divoká a středoevropská, které přinášejí areálu jedinečný kolorit a nenapodobitelnou atmosféru.

Proč vystavovat?

Návštěvníky lákají na výstavy možnosti porovnat kvalitu zboží, výstavní ceny a v neposlední řadě zkonzultovat své požadavky s odborníky. Dalším bonusem pro návštěvníky jsou doprovodné akce výstav, ať odborného či zábavného charakteru. Vytváříme podmínky pro uvážený a promyšlený nákup, proto návštěvnost výstav Floria roste a vzrůstá i zájem vystavovatelů domácích i zahraničních.

Zejména v době krize a internetu si lidé zboží rádi prohlédnou, informují se a teprve poté odnesou domů. Pokud k tomu dostanou širokou nabídku, odborné rady a doporučení a příznivé ceny, tak poté  internet ani řetězce nemohou výstavám konkurovat. 

Výstavy dále nabízejí doprovodný program – zábavné akce i tematické přednášky. Prezentovat své výrobky je proto rozumné a stále se vyplácí. Jde o zajímavou obchodní současně společenskou platformu, umožňující setkání a diskuse odborníků, možnost shlédnutí novinek a navázání nových obchodních kontaktů.
Naše výstavy Floria v Kroměříži navštěvuje dlouhodobě ročně kolem 150.000 platících návštěvníků. Naši Florii JARO 2015 navštívilo téměř 70.000 návštěvníků.