Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Výstava THERMO 2013 ukáže jak ušetřit za vytápění.

Publikováno 12. 9. 2013

První ročník výstavy THERMO vůbec poprvé proběhne na Výstavišti Floria Kroměříž. Prodejní a poradenská výstava, zaměřená na teplo a úspory energií, se uskuteční od pátku 13. do neděle 15. září 2013.  

Výstava THERMO představí široký sortiment krbů, kotlů a otopných systémů, tepelná čerpadla, solární kolektory, ale také například izolace. Mezi vystavovateli dále budou   dodavatelé pelet i firmy, zaměřené na  zateplení formou odvětrávaných fasád. Výstava je určena všem koncovým spotřebitelům, kteří chtějí získat informace a odborné rady v oblastech vytápění, úsporných otopných systémů, zateplování, či využití obnovitelných zdrojů. Část výstavy je vyčleněna pro poradenskou zónu a pro přednášky specialistů, zástupců cechů a odborných asociací. Přednášky budou přístupné návštěvníkům zdarma každý den od 14 do 17 hodin, poradenství pak  od 10 do 18 hodin „Výstava Thermo je určená především pro návštěvníky z Moravy. Uvažovali jsme o ní dlouho, ale ve Věžkách nebylo její pořádání možné, neboť jsme tam neměli výstavní haly, ani zázemí pro vystavovatele těchto oborů. Na novém Výstavišti Floria Kroměříž již mají vystavovatelé vše potřebné k dispozici. Díky tomu můžeme nejen celé Moravě nabídnout nový typ výstavy a rozhodně nezůstane jen u této novinky. Připravujeme další.“ říká Radek Novotný, zástupce Výstaviště Floria.

Každá domácnost řeší otázku, jak ušetřit při vytápění, jak vybrat otopný systém. Vytápění a ohřev vody je důležitou položkou rozpočtu každé rodiny. Právě to bylo impulsem pro založení nové tradice výstavy THERMO. Výstava umožní získat cenné rady k různým způsobům vytápění - krbům, tepelným čerpadlům, kotlům, ale také k zateplení nebo konkrétnímu problému z daného oboru. Zájemci se dozví více o různých typech ekologických paliv, o pěstování rychle rostoucích dřevin, což je téma zajímavé nejen pro běžné návštěvníky a také pro zástupce obcí, které mohou využít volné půdy pro energetickou soběstačnost. K tématu rychle rostoucích dřevin se dozví návštěvníci podstatné informace na přednáškách či u stánku Českého sdružení pro BIOMASU.   

Představen bude dotační program Nová zelená úsporám pro rodinné domy. V rámci něho je možné získat podporu na opatření, vedoucí ke snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, náhradu neekologického zdroje tepla, instalaci solárních termických systémů či výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. Mnohým pomůže Sdružení obrany spotřebitelů především s nekalými praktikami, často souvisejícími  se změnou dodavatele energií. Odborníci představí i novou technologii odvětraných fasád.

Výstavu Thermo 2013, která se na kroměřížském výstavišti Floria uskuteční v druhém zářijovém týdnu, bude následovat pěstitelská výstava Floria PODZIM ve dnech od 10. do 13. října. www.vystavistefloria.cz

Kontakt: Hana Matulová, mediální zástupce, tel. 602708850, matulova@ipublicity.eu